Спорт

ПЕРШАЯ ПЕРАМОГА Ў СЕЗОНЕ

МІНІ-ФУТБОЛ
Віктар Грыневіч у пасляматчавым інтэрв’ю папярэдняга тура, дзе “Базар” прайграў “Барысаву-900”, запэўніў, што наступную гульню лунінчане абавязкова выйграюць.
Нехта скептычна ацаніў такое выказванне, але трэнер верыў у сваю каманду, а яна аддзячыла выніковай дамашняй гульнёй. У нядзелю “Базар” прымаў даволі вядомага саперніка “Дынама-БНТУ”. І хто б мог падумаць, што пасля чатырох запар паражэнняў, лунінчане пачнуць так актыўна дзейнічаць з першых хвілін. Аднак, мяч упарта не ішоў у вароты. І толькі на перадапошняй хвіліне першага тайма “Базар” здолеў рэалізаваць сваю тэрытарыяльную перавагу. Зрабіў гэта новы галкіпер каманды – Юрый Рузін. На пад’ёме пачалася другая палова сустрэчы. Зладжанасць і баявы настрой прывялі да яшчэ трох забітых мячоў у выкананні Віктара Юрагі, Дзмітрыя Троцкага і Віктара Шусты. Госці змаглі адказаць толькі двума галамі. У выніку, першая перамога – 4:2, і тры ачкі – у скарбонцы каманды.
А вось “Граніт” на сваёй пляцоўцы пацярпеў паражэнне ад “Нёмана” з Бярозаўкі. Як бачна, у каманды пакуль не ўсё ладзіцца. Прапусціўшы ў першым тайме два мячы, у другім – так і не змаглі пераламіць ход гульні. Адзінае, што зрабілі, – скарацілі адставанне да мінімуму. На 31-ай хвіліне мяч у вароты гасцей забіў гуляючы трэнер Аляксей Шаўчэнка.
У чарговым туры, у суботу, 13 кастрычніка “Базар” правядзе сустрэчу на выездзе з “Рудакова”, а “Граніт” у нядзелю – з “ВітЭнам”.
ЗАХОДНЯЯ ЛІГА
Сёння, 12 кастрычніка, на лядовай арэне “Алімп” адбудзецца стартавы матч чэмпіянату Заходняй лігі Брэсцкай вобласці па хакеі сярод аматарскіх калектываў. Сустракаюцца каманды “Лунінец” і “Столін”. Пачатак у 19 гадзін. Цана білета 2000 рублёў.
ФУТБОЛ
ЛЁС МАТЧА – АДНА ПАМЫЛКА
У тым, што гульня “Граніта” са сталічнай камандай “СКВІЧ” будзе нялёгкай, ніхто не сумняваўся. А вось такога хуткага гола, мала хто чакаў.
Як толькі судзейскі свісток абвесціў аб пачатку першага тайма, над стадыёнам пачулася: “адразу ў атаку”, “не спаць”, “будзьце ўважлівымі”. Гэтыя ўказанні, відаць, пачулі толькі мінчане, якія не страцілі шанц скарыстацца памылкай капітана “гранітаўцаў” Андрэя Бахно. У зоне сваёй штрафной пляцоўкі, ён няўважліва абышоўся з мячом, зачапіўся і ўпаў. І тут побач аказаўся нападаючы “СКВІЧа” Максім Валадзько, які і адкрыў лік у матчы. Мікашэвіцкія футбалісты хутка актывізаваліся, але іх атакі так і не прынеслі выніку. Надзейна згуляла абарона мінчан. А вось не зусім упэўненая гульня галкіпера “гранітаўцаў” на выхадзе з варот на 19 хвіліне магла каштаваць яшчэ аднаго прапушчанага мяча. Абышлося.
Такім чынам, 0:1 – паражэнне “Граніта”.
У суботу, 13 кастрычніка “Граніт” згуляе на выездзе са “Смаргонню”.