Спорт

Расклад выступленняў беларускіх спартсменаў на алімпіядзе ў сочы

13 лютага
13.00 Лыжныя гонкі (10 км, класічны стыль, жанчыны) Алена Саннікава, Валянціна Камінская.
16.00 Біятлон (20 км, індывідуальная гонка, мужчыны) Яўген Абраменка, Уладзімір Чапелін, Аляксандр Дарожка, Юрый Лядаў, Сяргей Новікаў (стартуюць 4 спарт-смены ад краіны, склад вызначаецца перад стартам).
14 лютага
10.00, 14.30 Горныя лыжы (супер-камбінацыя, мужчыны) Юрый Данілачкін.
13.00 Лыжныя гонкі (15 км, класічны стыль, мужчыны) Аляксандр Лазуткін, Міхаіл Сямёнаў.
16.45, 20.30 (кваліфікацыя, фінал) Фрыстайл (акрабатыка, жанчыны) Ала Цупер, Ганна Гуськова, Вольга Капусціна.
17.00 Біятлон (15 км, індывідуальная гонка, жанчыны) Дар’я Домрачава, Людміла Калінчык, Надзея Пісарава, Надзея Скардзіна, Анастасія Дубарэзава (стартуюць 4 спартсмены ад краіны, склад вызначаецца перад стартам).
15 лютага
10.00 Горныя лыжы (супер-гігант, жанчыны) Марыя Шканава.
13.00 Шорт-трэк (1500 м, жанчыны) Вольга Талаева.
16 лютага
10.00 Горныя лыжы (супер-гігант, мужчыны) Юрый Данілачкін.
13.00 Лыжныя гонкі (эстафета 4х10 км, мужчыны) Сяргей Далідовіч, Аляксандр Лазуткін, Міхаіл Сямёнаў, Аляксей Іваноў.
18.00 Біятлон (15 км, масавы старт, мужчыны). Тыя, хто выйдзе на старт, вызначаюцца па медальным заліку папярэдніх гонак, а таксама 15 лепшых у кубкавым залі-ку – сезона 2013-2014).
17 лютага
16.45, 20.30 (кваліфікацыя, фінал) Фрыстайл (акрабатыка, мужчыны) Аляксей Грышын, Дзмітрый Дашчынскі, Антон Кушнір, Дзяніс Осіпаў.
18.00 Біятлон (12,5 км, масавы старт, жанчыны) Дар’я Домрачава, а таксама лідары ў медальным заліку папярэдніх гонак і 15 лепшых у кубкавым заліку сезона 2013-2014).
18 лютага
10.00, 13.30 Горныя лыжы (гіганцкі слалам, жанчыны) Марыя Шканава.
19 лютага
11.00-13.00, 14.30-16.10 Горныя лыжы (гіганцкі слалам, мужчыны) Юрый Данілачкін.
13.05, 15.15 (паўфіналы, фінал) Лыжныя гонкі (камандны спрынт класічны стыль, жанчыны, мужчыны). Магчымы ўдзел у мужчынскім камандным спрынце.
17.30 Біятлон (змешаная эстафета 2х6 км і 2х7,5 км). Стартуюць 2 жанчыны і 2 мужчыны ад краіны, склад вызначаецца перад стартам.
21 лютага
15.45, 19.15 Горныя лыжы (слалам, жанчыны) Марыя Шканава.
17.30 Біятлон (эстафета 4х6 км, жанчыны) Дар’я Домрачава, Людміла Калінчык, Надзея Пісарава, На-дзея Скардзіна, Анастасія Дубарэзава (стартуюць 4 спартсмены ад краіны, склад вызначаецца перад стартам).
22 лютага
12.30 Лыжныя гонкі (30 км, гонка з агульным стартам, жанчыны) Алена Саннікава.
15.45, 19.15 Горныя лыжы (слалам, мужчыны) Юрый Данілачкін.
17.30 Біятлон (эстафета 4х7,5 км, мужчыны) Яўген Абраменка, Уладзімір Чапелін, Аляксандр Дарожка, Юрый Лядаў, Сяргей Новікаў (стартуюць 4 спартсмены ад краіны, склад вызначаецца перад стартам).
23 лютага
10.00 Лыжныя гонкі (50 км, гонка з агульным стартам, мужчыны) Сяргей Далідовіч, Міхаіл Сямёнаў, Аляксей Іваноў.

Показать больше

Похожие статьи

Кнопка «Наверх»
Закрыть
Закрыть